ponedeljek, 16. november 2009

A new performance by Have Fun Club is comming up!


The members of the theater group Have Fun Club are preparing a new play

J. D. Salinger
The Catcher in the Rye 

Rehearsals are already taking place... more information will follow soon!

-----------


V pripravi je nova predstava Have Fun Cluba!

Letos se bodo člani gledališke skupine Have Fun Club iz Gimnazije Celje - Center predstavili z novo predstavo

J. D. Salinger
The Catcher in the Rye


Vaje za predstavo že potekajo... kmalu sledijo tudi informacije o poteku vaj in premieri!

nedelja, 15. november 2009

NASTANEK IN CILJ HAVE FUN CLUBA



Sem profesorica angleškega in nemškega jezika. Ves čas se trudim, da bi svoje delo opravljala čim kvalitetneje, hkrati pa se zavedam, da moj uspeh v razredu ni odvisen le od mene, ampak v veliki meri tudi od mojih dijakov, oziroma od njihove motiviranosti za osvajanje novih znanj.


Med izvajanjem obveznih izbirnih vsebin sem zbrala dijake, ki imajo anglesčino radi in se zelijo naučiti več, kot od njih zahteva učni načrt. Uprizorili smo nekaj skečev v angleškem jeziku in z njimi nastopili na Gimnazijadi v Mariboru leta 1994.

Spoznala sem, da je tovrstno delo všeč, tako meni kot dijakom, zato sem sklenila nadaljevati: in sicer še malo ambiciozneje.

Rodil se je Have Fun Club. Z njim vsako leto novim dijakolm dokazujem, da je šolanje na naši gimnaziji veliko več kot le boj za čim višje ocene in za čim več, maturitetnih točk. S pripravljanjem predstav postaja šolanje prijetnejše, dijaki si pridobivajo samozavest, spoznavajo, da je z voljo zares mogoče gore premikati; mnogi tudi jasnejo vidijo svojo prihodnost in življenjski smisel.

Današnji čas je čas pridobivanja materialnih dobrin - duhovne so mnogim manj pomembne. Skrite so, očem nevidne in morda tudi zato dragocenejse; a kaj ko ljudem več pomenijo tiste, ki jih je mogoče v vsakem trenutku pokazati.


Prav zato ker industrijska sivina izpodriva kulturno dedišči no, sem se odločila mladim približati gledališko umetnost, kulturo gledališča in z njeno pomočjo tudi pomen kulture in umetnosti nasploh, saj gledališka umetnost vsebuje kulturo govora, gibanja, plesa in se marsičesa.


Posebnost mojega dela je tudi v tem, da pripravljam predstave v angleškem jeziku, saj sem prepričana, da je znanje angleščine na nasi gimnaziji na zelo visoki ravni in da ga je seveda s podobnimi projekti mogoče se izboljšati. Znanje jezika je s povezovanjem evropskih držav postalo izjemno pomembno, česar se zavedajo tako starši kot dijaki. Uprizarjamo klasična dramska dela, takšna, ki so tudi del gimnazijskih učnih načrtov. Dijaki jih tako temeljiteje spoznajo, lažje razumejo glavne ideje in več možnosti je, da bogatijo njihovo notranjost.


Pomembno je, da motivirajo tudi druge za zrelejše in kompleksno spoznavanje vrednosti umetnosti. Pridobivanje znanj in vrednot ob primerih je zagotovo najuspesnejše in tudi največ vredno. Rada imam literaturo, še rajši gledaliče, vendar sem se zavedala, da to ni dovolj. Da bi bili moji projekti zares profesionalni, sem ob sebi zbrala vrhunske strokovnjake, kot so igralec, pedagog in režiser Zijah Sokolović, koreograf Miha Lampič in glasbeni scenarist Bojan Jurjevčič, ki za naše predstave glasbo tudi sam napiše.


Moj cilj je, dati mladim možnost, da svoje znanje angleškega jezika izpopolnijo do te mere, da neko klasično dramsko delo razumejo tako dobro, da ga lahko v tujem jeziku tudi zaigrajo, kar pomeni sproščeno gibanje, govorjenje in petje na odru in pred publiko. Enako pomembno pa je, da na ta način notranje bogatijo ...


Ne želimo dijakov usmeljati v umetniške poklice, ampak jim dati možnost, da vidijo več poti, ki vodijo k življenjskim odločitvam, k spoznanju, kaj bi radi v življenju počeli. Dejstvo je, da na ta način odkrivajo tisto, kar je v življenju lepo, se na nevsiljiv način izobražujejo, razvijajo svoje talente in, nekateri, najdejo v umetnosti tudi svoj življenjski in profesionalni smisel.


Mentorica Have Fun Cluba
Karen Polimac, prof.

sobota, 14. november 2009

MENTORJI



Karen Polimac - režija




Zijah Sokolović - pomočnik režije




Bojan Jurjevčič - Jurki - glasba




Miha Lampič - koreografija





The Great Gatsby

F. Scott Fitzgerald

Veliki Gatsby
2000 - 2001






.....




Igrali so (se):

....





Gostovanje na The Charterhouse Literary Festival v Angliji!






Gostovanje v Sisku!





Antigone

Sophocles

Antigona // Sofoklej
1998 - 1999



....




Igrali so (se):

...













Antigona v Salzburgu!





Pygmalion

George Bernard Shaw

Pigmalion
1997 - 1998.



....




Igrali so (se):

....








Skupina z obema mentorjema




Na vajah z Zijahom Sokolovićem




Gostovanje v Angliji in na Irskem!!!








Shakespeare's Sonnets

Shakespearjevi soneti
1996 - 1997.




XXIX

When in disgrace with fortune and men's eyes
I all alone beweep my outcast state,
And trouble deaf heaven with my bootless cries,
And look upon myself, and curse my fate,
Wishing me like to one more rich in hope,
Featured like him, like him with friends possessed,
Desiring this man's art, and that man's scope,
With what I most enjoy contented least;
Yet in these thoughts my self almost despising,
Haply I think on thee, and then my state,
Like to the lark at break of day arising
From sullen earth, sings hymns at heaven's gate;
For thy sweet love remembered such wealth brings
That then I scorn to change my state with kings.



Igrali so (se):

...













The Secret Diary of Adrian Mole Aged 13 ¾

Sue Towsend

Skrivni dnevnik Jadrana Krta starega 13 ¾
1995



Skrivni dnevnik Jadrana Krta je duhovito zastavljena zgodba o angleškem najstniku, čigar življenje je Naporno in smešno hkrati. Nosi dragoceno sporočilo vsem odraščajočim najstnikom, ki mislijo, da nihče drug ne pozna njihovih težav, hkrati pa spodbudi k razmišljanju tudi starejše, saj preko realnih doživetij in problemov kaže, v kakšna protislovja zahajamo ljudje in kako svoja življenja pogosto spreminjamo v burlesko. Osnova zgodbe je Jadranovo življenje, njegovi najskrivnejši in najintimnejši trenutki, njegove težave, življenjski načrti, ljubezensko hrepenenje, prvi poskusi pesnjenja in razpadlo družinsko življenje, skozi vse to pa se kaže tudi kritična podoba časa, v katerem živi, in sicer brez lažnih olepšav ali nesmiselnih opravičil za vse, kar se dogaja. Jadran opiše vse tako, kakor vidi in razume in zato je njegov dnevnik tudi kronika (in kritika) sodobne družbe. Včasih se zdi Jadran zrelejši in pametnejši od svojih staršev, večkrat pa tudi nespametno 'otročji in lahkoveren. Prisiljen se je postavljati na svoje noge, kar sicer stori malce okorno, a mu nazadnje uspe. Odloči se za slovo od otroštva in začne okušati svet odraslih, v katerega je sprva vržen na silo, kasneje pa se začne zavedati svoje odgovornosti in premaga kaos v svojem življenju.



Igrali so (se):

Adrian Mole // Matjaž Ključevšek
George Mole // Barbara Potnik
Pauline Mole // Mateja Zorko
Grandma // Katja Praznik
Mrs. Lucas // Klavdija Čelik
Mr. Lucas // Sebastjan Martinčič
Pandora // Iva Pirc
Nigel // Breda Hrustel
Barry Kent // Katja Mesec 
Mr. Scruton // Katja Mesec
Electricity board official // Katja Pur
A school girl // Katja Pur
Doreen Slater // Mojca Seničar
Bert Baxter // Barbara Ojsteršek


Režija // Zijah Sokolović
Pomočnica režije // Karen Polimac